Etapy Coachingu

Czyli jak przebiega proces współpracy.

  • Spotkanie

  • Cel

  • Plan

  • Podróż

  • Sukces

Etap 1 –  Spotkanie

Skąd masz mieć pewność, że będę dla Ciebie odpowiednim coachem? Takie wątpliwości możesz rozwiać na pierwszym spotkaniu, tzw. sesji kontraktowej, podczas której oboje podejmujemy decyzję czy chcemy ze sobą pracować. Podczas tego spotkania poznajemy się, omawiamy zasady naszej pracy, Twój cel, ustalamy zasady oraz pracujemy nad nim. Po tym etapie podpisujemy ze sobą „kontrakt”, w którym określamy warunki naszej współpracy. Nie prowadzę coachingu ze wszystkich tematów i dziedzin, dlatego jeśli uznam, że inny coach będzie dla Ciebie lepszy to zaproponuję Ci konkretną osobę.

Etap 2 –  Cel

„Jeśli nie wiesz dokąd zmierzasz, nigdzie nie dojdziesz”. Określanie celu w coachingu jest kluczowe. Pozwala zdefiniować Twoje dążenia, aspiracje i marzenia, które chcesz, aby stały się rzeczywistością. Mając przed sobą jasną wizję tego, co chcesz osiągnąć możesz przystępować do pracy. Więcej na temat celu możesz przeczytać klikając tutaj.

Etap 3 –  Plan

W jaki sposób mogę osiągnąć swój cel? Jak dojść w pożądane miejsce? Po to tworzysz plan, który ma Cię zaprowadzić do sukcesu. Najlepiej działa tu zasada – małymi kroczkami do celu. Dzięki temu widzisz kolejne rezultaty, które motywują Cię do jeszcze większych wyzwań i finalnie do osiągnięcia celu.

Etap 4 –  Podróż

„Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku”. Po określeniu celu oraz planu następnym etapem jest po prostu działanie. Bazując na swoich zasobach przystępujesz realizacji planu. Będzie to niejednokrotnie wymagać od Ciebie wyjścia z wygodnej i bezpiecznej strefy komfortu, ale osiągnięcie celu będzie wiązało się z ogromną satysfakcją i przyjemnością! Każdy wspina się na swój Mont Everest zgodnie z własnymi wartościami oraz możliwościami.

Etap 5 –  Sukces

Usiądź wygodnie. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że upragnione właśnie się zrealizowało. Coś na co długo czekałeś, czego Ci brakowało lub o czym marzyłeś spełniło się. Chcesz, żeby to wyobrażenie stało się faktem? Skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością pomogę Ci osiągnąć Twój cel.